LOADING....!!!!!

Sonický kartáček: Vynález, který změnil péči o zuby

vypsané : srp, 10 2023

Sonický kartáček: Vynález, který změnil péči o zuby

Sonický kartáček: Fenomenální vynález pro péči o zuby

Vězte, že se nyní ponoříme do světa sonických kartáčků, které jsou v poslední době velkým hitem. Moje zkušenost s nimi začala několik let zpátky, když mi jeden kamarád - zubní lékař doporučil vyzkoušet tento pokrok v péči o zuby. Musím říct, že měl pravdu. Za dobu, co ho používám, se péče o moje zuby změnila diametrálně. Jaká je moje zkušenost? No, to vám povím dále.

Začátky sonických kartáčků

Věděli jste, že první na světě sonický kartáček byl vynalezen v roce 1992 společností Sonicare? Byl to skutečně revoluční pokrok v péči o zuby. Dříve jsme zuby čistili ručními kartáčky, což bylo náročné a časově nákladné. S příchodem sonických kartáčků se vše změnilo. A já vám řeknu, je to opravdu změna k lepšímu. Moje zvířátka, papoušek Miloš a kocour Filípek, ale naštěstí kartáček nepotřebují, takže se u nich není co měnit. No, ale zpět k našemu tématu.

Proč je sonický kartáček lepší

Čistí lépe, rychleji a usávají ho méně, než ruční kartáčky. To jsou jen některé z výhod sonických kartáčků. Běžný kartáček může za minutu provést až 300 pohybů, sonický kartáček ale dokáže za stejnou dobu provést až 30 000 pohybů! To je opravdu ohromující rozdíl. A to jsem ještě nezmínil funkcí vyplachování - ta vám umožní dostat se kartáčkem i na nejodlehlejší místa v ústech, kam byste se s ručním kartáčkem nedostali.

Mýty a pravda o sonických kartáčcích

Samozřejmě, jak je to s každým vynálezem, i sonické kartáčky jsou obklopeny různými mýty. Jeden takový tvrdí, že jsou škodlivé pro dásně. Pravda je ale taková, že pokud kartáček používáte správně a nedáváte na něj příliš velký tlak, tak dásně poškodit nemůže. Vlastně naopak - může pomoci zlepšit jejich stav. Já sám jsem si to ověřil na vlastní kůži. Dříve jsem měl problémy s dásněmi, ale od té doby, co používám sonický kartáček, jsou v pořádku.

Rady a tipy pro péči o sonický kartáček

Péče o sonický kartáček je stejně důležitá, jako péče o zuby. Sonický kartáček by měl být vždy po použití řádně opláchnut a uložen do držáku tak, aby se mohl vzdušně vysušit. Nikdy by neměl být uložen do uzavřené krabičky na kartáčky. Důležité je také pravidelně měnit hlavice - doporučená výměna je každé tři měsíce. Toto období je ale individuální, záleží na intenzitě používání kartáčku.

Závěrečná myšlenka

Ať už o sonických kartáčcích slyšíte poprvé, nebo je již nějakou dobu používáte, doufám, že vám tento článek přinesl nové informace a užitečné tipy. A když už budete další ráno stát před zrcadlem s kartáčkem v ruce, vzpomeňte na mě a moje chlupaté a peříčkaté parťáky Miloše a Filípka. Nikdy nevíte, třeba se k nám přidáte a vyměníte svůj starý ruční kartáček za sonický. Věřte, že to bude změna, kterou neprohloupíte.

Sdílejte to dál

Napsat komentář

o autorovi

Jakub Svoboda

Jakub Svoboda

Jsem zkušený stomatolog se zálibou v psaní o péči o zuby. Pracuji v renomované stomatologické klinice v Plzni, kde se každý den snažím pomáhat pacientům dosáhnout nejlepších výsledků v oblasti orální hygieny. Věřím v přínos moderních technologií v stomatologii a neustále se snažím zdokonalovat své dovednosti tím, že se učím o nejnovějších trendech a výzkumech v oboru. Mimo práci trávím čas psaním informativních článků a blogů o péči o zuby, což považuji za svůj malý příspěvek ke zlepšení zubní hygieny ve veřejnosti.

náš související příspěvek

související blogy

Jak odstranit zubní kámen u psů?

Jak odstranit zubní kámen u psů?

Ahoj, milí čtenáři! Dnes vám budu líčit, jak je důležité ěít se o dentální hygiene vašeho oblíbence. Věděli jste, že i psi mohou trpět zubním kamenem a to může vést k vážným zdravotním problémům? Pojďme se tedy podívat na to, jak zubní kámen u psů odstranit. Správná péče o zuby našich čtyřnohých přátel je stejně důležitá, jaká potřebujeme my lidé. Připojte se ke mně a dozvíte se více o tomto tématu.

Číst více
Co je černá tečka na zubů?

Co je černá tečka na zubů?

V tomto článku se podíváme na to, co znamená černá tečka na zubu. Společně prozkoumáme příčiny jejího výskytu, a jak se jí efektivně vyhnout. Velmi často je totiž znamením zubního kazu, kterému se dá předejít řadou preventivních opatření. Přidejte se ke mně a dozvíte se víc o zubním zdraví a jeho péči.

Číst více
Jak předcházet vzniku zubního kamene u dětí: Zásady a rady

Jak předcházet vzniku zubního kamene u dětí: Zásady a rady

Tento článek se zabývá důležitostí prevence vzniku zubního kamene u dětí. Přináší ucelený přehled o tom, proč je prevence zubního kamene důležitá, jaké jsou příznaky a následky zanedbání ústní hygieny a jaká preventivní opatření můžete jako rodič provádět. Společně se dozvíte, jak učinit péči o zuby zábavnou a jak vytvářet zdravé návyky, které vašim dětem vydrží celý život.

Číst více